Nasza klasa w centrum kina – oferta edukacyjna 2023/2024

Czemu nie zamienić „zwykłych” programowych lekcji w szkole na wyjątkowe lekcje w kinie? NASZA KLASA W CENTRUM KINA to najnowsza propozycja zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych i średnich organizowanych przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni.

Zapraszamy klasy szkolne na wyjątkowe lekcje realizowane w przestrzeniach Gdyńskiego Centrum Filmowego i Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W programie oferty całodzienny pobyt w kinie, który obejmuje:

• seans filmu wybranego z aktualnego repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego, dopasowanego do wieku uczniów (możliwość realizacji w innym dniu niż warsztaty);
  • wycieczka po zakamarkach Gdyńskiego Centrum Filmowego, m.in. przestrzeniach Gdyńskiej Szkoły Filmowej, salach kinowych i kabinach projekcyjnych oraz biurze organizacyjnym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych;
  • wybrana lekcja tematyczna, dopasowana do wieku uczniów – wśród proponowanych zajęć m.in. warsztaty filmowe, fotograficzne, efekty specjalne, animacja poklatkowa; czas trwania: 45 min lub 90 min; lekcje poprowadzą zaprzyjaźnieni edukatorzy filmowi oraz wykładowcy i współpracownicy Gdyńskiej Szkoły Filmowej

Koszt organizacji zajęć jest uzależniony od liczebności grupy uczestniczącej:

• grupy liczące do 20 osób: 800 zł
  • grupy liczące 21-30 osób: 1000 zł

Szczegółowy opis oferty jest dostępny w broszurze informacyjnej.

Ilona Czerwińska
Izabela Szamałek

58 621 15 09

Zakupu sprzętu i wyposażenia do realizacji zajęć edukacyjnych dokonano dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury 2023 przyznanemu dla projektu „Nowoczesna przestrzeń – inwestycja w przyszłość. Rozwój zaplecza technologicznego Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni”.